niedziela, 17 marca 2019

Poznawanie przez dzieci i młodzież historii, dziedzictwa narodowego, kultury i zastosowań zdobytej wiedzy

26 października 2018, uczniowie Zespołu Szkół nr 5 w Tychach obejrzeli w   Teatrze Ludowym w Krakowie przedstawienie autorstwa Freda Apke zatytułowane Via - gra . Lekka komediowa farsa w reżyserii Tomasza Obary, podobała się wszystkim – i uczniom, i opiekunom. Już tytuł prowokował do różnorodnych skojarzeń. Jak jest napisane w notce prezentującej spektakl na stronie internetowej teatru: Inteligentna komedia zawsze, kiedy już wybrzmi śmiech, budzi refleksje. Nie inaczej było w przypadku naszych uczniów!
Wyjazd odbył się w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Pro Europa projektu własnego: Poznawanie przez dzieci i młodzież historii, dziedzictwa narodowego, kultury i zastosowań  zdobytej wiedzy. Środki finansowe ( zakup 20 biletów   ) pochodziły z 1% podatku dochodowego i składek członkowskich.   Stowarzyszeniu dziękujemy za dofinansowanie wyjazdu.