niedziela, 17 marca 2019

Międzyszkolne dyktando

7 listopada 2018 w Zespole Szkół nr 5 odbyło się międzyszkolne dyktando, zorganizowane z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dwuosobowe drużyny z tyskich szkół zmierzyły się z trzema tematycznymi tekstami: Droga do niepodległości, Historia Święta Niepodległości i Bohaterowie niepodległości. Dyktanda przede wszystkim sprawdzały znajomość zasad pisowni wielką i małą literą oraz pisowni nazw wydarzeń historycznych. Mistrzami ortografii zostali uczniowie III Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego: Klaudia Wielek i Jakub Mazur, drugie miejsce zajęły uczennice Zespołu Szkół nr 2: Patrycja Puchalik i Sara Cincio, a trzecie uczniowie Zespołu Szkół nr 4: Wojciech Domżał i Przemysław Adamik. Gratulujemy laureatom i pozostałym uczestnikom. Nagrody w konkursie ufundowało Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły PROEUROPA, działające przy Zespole Szkół nr 5.