wtorek, 12 czerwca 2018

Wycieczka do Krakowa

18 kwietnia 2018, uczniowie Zespołu Szkół nr 5 w Tychach obejrzeli w   Teatrze Ludowym w Krakowie przedstawienie zatytułowane SąsiedziTo, jak czytamy w zapowiedziach, komediowy thriller rozgrywający się w realiach polskiej prowincji. Młode małżeństwo porzuca miasto i wyprowadza się na wieś. Jednak już od pierwszego dnia, rzeczywistość zaczyna dyktować własne warunki. Pojawia się ich najbliższy sąsiad, który sprawia, że życie zbacza z utartego szlaku… Pomimo ciążącego nad bohaterami fatum sporo jest w tej sztuce komicznych akcentów i absurdalnego humoru, a całość uatrakcyjniają piosenki komentujące akcję w sposób groteskowy i nieco ironiczny.
Wyjazd odbył się w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Pro Europa projektu własnego: Poznawanie przez dzieci i młodzież historii, dziedzictwa narodowego, kultury i zastosowań  zdobytej wiedzy. Środki finansowe ( zakup 20 biletów   ) pochodziły z 1% podatku dochodowego i składek członkowskich.   Stowarzyszeniu dziękujemy za dofinansowanie wyjazdu.