niedziela, 24 września 2017

Zawsze trzeźwy i "czysty" za kierownicą

Stowarzyszenie rozpoczyna realizację działań w ramach zadania „Zawsze trzeźwy i „czysty” za kierownicą”, które uzyskało wsparcie Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy.
             Zadanie „ Zawsze trzeźwy i „czysty” za kierownicą” polega na przeprowadzeniu zajęć przestrzegających przed skutkami prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu lub środków psychoaktywnych.  Skierowane jest do młodych ludzi, którzy są lub wkrótce będą w trakcie kursu na prawo jazdy. W zadaniu bierze udział pięć szkół ponadgimnazjalnych (2 licea, 3 zespoły szkół). Przewidywana liczba uczestników to 400 uczniów.
Zajęcia składają się z dwóch części:
1.      Szkolenie (w formie prezentacji) połączone z dyskusją prowadzone przez  trenera profilaktyki antyalkoholowej,.
2.      Warsztaty z użyciem alkogogli realizowane przez pedagoga pracującego w charakterze profilaktyka i trenera.

Zajęcia są realizowane  w miesiącu wrześniu i październiku 2017 roku. Trwają dwie godziny lekcyjne i przeznaczone są dla grup około 20 osobowych.