niedziela, 4 czerwca 2017

Wycieczka szkoleniowo-edukacyjna – Warszawa

Realizując projekt „Poznanie przez dzieci i młodzież historii, dziedzictwa narodowego, kultury i zastosowań zabytkowej wiedzy” w dniach 18 – 19. 05.2017 trzy klasy fryzjerskie Zespołu Szkół nr 5 w Tychach, uczestniczyły w wycieczce szkoleniowo-edukacyjnej w Warszawie. W pierwszym dniu uczennice wzięły udział w szkoleniu które odbyło się w Studiu Wella. Uczestniczki szkolenia poznały nowoczesne techniki fryzjerskie. Odbył się pokaz nowoczesnego strzyżenia oraz zaprezentowano gamę narzędzi fryzjerskich stosowanych zarówno współcześnie jak i w początkach sztuki fryzjerskiej. Następnie uczennice zwiedzały Łazienki Królewskie, Plac III Krzyży oraz Krakowskie Przedmieście wraz ze Starym Miastem, gdzie poznawały historię zwiedzanych miejsc. W kolejnym dniu uczniowie wraz z panią Agnieszką Thiel zwiedzali Muzeum Powstania Warszawskiego.