-

-
Darmowe rozliczanie PIT możliwe dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.

czwartek, 6 października 2016

W dniach 13.10.2016-03.11.2016 w Tychach w Miejskim Centrum Kultury wystawa fotograficzna „ Grand Canyon - Colorado”.W dniach 13.10.2016-03.11.2016 prezentowana będzie w Tychach w Miejskim Centrum Kultury (ul. Bohaterów Warszawy 26) wystawa fotograficzna „ Grand Canyon - Colorado”. Uroczyste otwarcie wystawy nastąpi 13.10.2016 o godz. 15. Połączone jest z projekcją filmu „Spływ rzeką Kolorado”.
Po 19 latach oczekiwania na wymagane pozwolenie, grupa polskich kajakarzy z krakowskiego klubu Bystrze, pokonała legendarną rzekę Kolorado płynącą przez chyba najbardziej znaną na świecie dziurę w ziemi. Jej uczestnikami byli, jedni z najbardziej doświadczonych w Polsce, kajakarze górscy. Prawie 5 milionów ludzi ze wszystkich zakątków świata przyjeżdża każdego roku aby zobaczyć ten cud natury. Zaledwie 25 tys. z nich, a więc tylko 0,5% ma przywilej spłynięcia rzeką.


Prezentacja wystawy i filmu możliwe jest dzięki współpracy stowarzyszenia „Pro Europa” Konsulatem Generalnym  USA w Krakowie, wsparciu finansowemu Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia UM Tychy w ramach konkursu Tyskie Inicjatywy Kulturalne organizowanego przez MCK Tychy. Wystawa stanowi własność konsulatu i jest wypożyczana w celach promocyjnych kultury amerykańskiej. Prezentacja filmu poprzedzona jest wystąpieniem jednego z uczestników wyprawy.