niedziela, 3 lipca 2016

Echo Tyskie - artykuł z Wiceprezes Stowarzyszenia Jolantą Krawiec.

Rozmowę z Jolantą Krawiec tyszanką nauczycielką języka angielskiego mieszkającą od dwóch lat w Miluzie we Francji przeprowadziła Danuta Węcel. Przed siedmiu laty założyła wraz z innymi nauczycielami Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły " Pro Europa" działające przy Zespole Szkół nr 5 w Tychach.

W artykule Jola opowiada o życiu we Francji w okresie stanu wyjątkowego wprowadzonego na skutek zwiększonego zagrożenia terroryzmem, o swoich doświadczeniach francuskich, o emigrantach, o Alzacji w której mieszka i której dzieje oraz losy ludności przypominają  Śląsk. Dużo miejsca poświęca stowarzyszeniu i podjętym przez nie działaniom na rzecz różnych środowisk i współpracy z Wydziałem Spraw Społecznych i Zdrowia UM Tychy.