sobota, 25 czerwca 2016

Wyjazd uczniów Zespołu Szkół nr 5 w Tychach do Krakowa

10 czerwca 2016 uczniowie Zespołu Szkół nr 5 w Tychach ostatni raz w kończącym się roku szkolnym pojechali do Teatru Starego w Krakowie. Wyjazd dwadzieściorga uczniów technikum i zasadniczej szkoły zawodowej dofinansowało Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły PRO EUROPA.

Obejrzeliśmy przedstawienie w reżyserii Pawła Miśkiewicza, na podstawie utworu Elfriede Jelinek pod tytułem Podopieczni.  Spektakl podejmuje aktualny problem uchodźców, jest trudny w odbiorze, ale jak zawsze kontakt ze sztuką uwrażliwia nas na potrzeby innych, nawet tych bardzo „obcych”. Recenzenci podkreślają, że najbardziej dramatycznym momentem jest scena z udziałem powracającego do zdrowia Krzysztofa Globisza oraz zachęcają do obejrzenia przedstawienia.
Dziękujemy Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły PRO EUROPA za finansowe wspieranie wyjazdów do teatrów.