poniedziałek, 23 maja 2016

Poruszanie się w świecie nowych technologii - SENIORZY 2016

W środę 18 maja 2016 roku zakończyło się szkolenie dotyczące poruszania się w świecie nowych technologii, organizowanego w ramach projektu SENIORZY 2016. W warsztatach wzięło udział 12 osób. Projekt finansowany jest przez Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Tychach oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły PRO EUROPA z 1% podatku dochodowego pozyskanego od naszych przyjaciół oraz sympatyków Stowarzyszenia.

Zajęcia komputerowe były pierwszym z dwóch zakładanych w projekcie działań – a dotyczyły zapoznania się z komputerem i jego możliwości. Obecne na zajęciach Panie i Panowie zapoznali się z działaniem komputera. Prowadząca zajęcia  G. Cugowska zapoznała uczestników z zagrożeniami dotyczącymi poczty elektronicznej, a także zwróciła uwagę na prawidłowe korzystanie z Internetu.  Każdy z uczestników projektu miał do dyspozycji osobne stanowisko pracy, co na pewno usprawniało pracę. Uczestnicy zdobyli wiedzę pozwalającą samodzielnie poruszać się po Internecie. Większości współuczestnikom zajęć odpowiadała forma szkolenia.
Drugim przedsięwzięciem w ramach projektu SENIORZY 2016 będzie udział w zajęciach integracyjnych o charakterze sportowym (marsz na azymut).