niedziela, 13 marca 2016

Stowarzyszenie dofinansowało wyjazd uczniów do Teatru w Krakowie

Dziękujemy Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły PRO EUROPA  za dofinansowanie wyjazdu uczniów Zespołu Szkół nr 5 w Tychach do Teatru Starego w Krakowie!

11 marca uczennice i uczniowie Technikum nr 4 i Zasadniczej Szkoły nr 3 obejrzeli spektakl w reżyserii Jana Klaty Wróg ludu. Realizacja XIX- wiecznego dramatu H. Ibsena wielu uczniom podobała się bardzo, innym się podobała… Szczególne wrażenie na widzach zrobiły: scenografia i muzyka. Mimo iż spektakl trwał dwie i pół godziny, wyszliśmy z teatru zadowoleni.

Każdy wyjazd do dawnej stolicy Polski, jest dla naszych podopiecznych ważnym wydarzeniem, nie tylko ze względu na obejrzenie przedstawienia, ale również spacer po uliczkach Starego Miasta. Nie oceniona jest również możliwość integracji, w wyjeździe biorą bowiem udział  uczniowie technikum i zawodówki, maturzyści i pierwszoklasiści. Można powiedzieć: TEATR ŁĄCZY MĄDRYCH I WRAŻLIWYCH LUDZI!

Bardzo dziękujemy Stowarzyszeniu za wspieranie uczestnictwa uczniów w kulturze wysokiej.

G. Lukasek.