piątek, 8 stycznia 2016

Zakończenie VII edycji konkursu międzyszkolnego "Piszę list do Ciebie"

10 grudnia 2015 roku w Bibliotece Zespołu Szkół nr 5 w Tychach odbyło się uroczyste zakończenie VII edycji konkursu międzyszkolnego "Piszę list do Ciebie", któremu od lat patronuje Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły PRO EUROPA. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły panie: Maria Jonak i Jolanta Rolnik (członkowie stowarzyszenia).

Tegoroczna edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów nie tylko tyskich szkół, ale i katowickich oraz mikołowskich. Nic dziwnego, konkurs słynie już z dobrej organizacji, a także z gościnności dyrekcji Zespołu Szkół nr 5. Konkurs rozpatrywany był osobno dla uczniów gimnazjów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Rozdanie nagród poprzedził krótki występ uczniów Zespołu Szkół nr 5 w Tychach, inspirowany piosenką zespołu "Skaldowie" - "Medytacje wiejskiego listonosza".
Gimnazjaliści startowali w konkursie w kategorii na najpiękniej  napisany list ręcznie oraz w kategorii literackiej. W kategorii estetycznej wygrała uczennica Gimnazjum nr 6 w Tychach - Klaudia Moś, a w kategorii literackiej przyznano dwie równorzędne nagrody, które otrzymały Lucyna Polok i Aleksandra Kurpas z Gimnazjum nr 1 w Mikołowie.
Listy uczniów szkół ponadgimnazjalnych rozpatrywane były w kategoriach psychologiczno-społecznej oraz literackiej. W tej pierwszej konkurs wygrał uczeń Zespołu Szkół nr 4 w Tychach Piotr Wychadańczuk, natomiast prace najpiękniejsze literacko, zdaniem jury, napisały Nadia Nogaś z Zespołu Szkół nr 2 w Tychach oraz Monika Letniowska z I LO w Mikołowie.
Wśród nagrodzonych znalazły się też wyróżnione uczennice Zespołu Szkół nr 5 w Tychach - Sandra Hajnisz (kategoria psychologiczno-społeczna) oraz Julianna Simka (kategoria literacka).
Nagrody w konkursie ufundowało Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Pro-Europa oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 5 w Tychach. W uroczystym finale wzięła udział wiceprezes Stowarzyszenia - pani Jolanta Krawiec.