wtorek, 22 września 2015

Warsztaty „Koszykówka na wózkach – sport, pasja, sposób na życie” dla uczniów ZS nr5 w Tychach 14 września 2015 roku.

Zawodnicy Reprezentacji Polski w Koszykówce na Wózkach Dominik Mosler
 i Mateusz Filipski przeprowadzili warsztaty „Koszykówka na wózkach – sport, pasja, sposób na życie”  dla uczniów ZS nr5 w Tychach 14 września 2015 roku.

Impreza odbyła się dzięki współpracy naszego stowarzyszenia z właścicielem firmy Radea- Radosławem Krowiakiem ,przy pomocy nauczycieli wychowania fizycznego szkoły.

Nasi goście to zawodnicy grający w  zagranicznych klubach zawodowych – Dominik Mosler(Francja),
Mateusz Filipski(Turcja).

Warsztaty składały się z dwóch części:
Podczas spotkania z młodzieżą prowadzący Radosław Krowiak prezentował osiągnięcia zawodników, a Oni  opowiadali o swojej drodze życiowej, której finałem jest zawodowe uprawianie koszykówki.

W czasie pokazów na sali gimnastycznej zawodnicy zaprezentowali elementy gry w koszykówkę na światowym poziomie. Chętni uczniowie mogli  zmierzyć się z zawodnikami : rzuty do kosza, jazda na wózkach, kozłowanie. Koordynował i prowadził te zajęcia fizjoterapeuta Reprezentacji Polski Radosław Krowiak.
  Spotkanie, oprócz walorów sportowych miało znaczący wymiar wychowawczy-pokazywało jak pokonywać słabości, nie poddawać się zwątpieniu ,wyznaczać sobie cele i uparcie dążyć do nich (osiągając sukces, zadowolenie z życia i stabilizację finansową).