środa, 29 kwietnia 2015

28 kwietnia 2015 roku w ZS nr5 gościli siatkarz Piotr Gruszka , trener BBTS Bielsko- Biała i zawodnicy tej drużyny.

28. kwietnia 2015 roku  w auli ZS nr5 gościli Piotr Gruszka rewelacyjny siatkarz- obecnie trener BBTS Bielsko- Biała, Siergiej Kapelus i Kamil Kwasowski – zawodnicy tej drużyny oraz Radosław Krowiak-fizjoterapeuta . W  spotkaniu było pod hasłem „Siatkówka jako sposób na życie” wzięła udział młodzież gimnazjalna z Tychów i Lędzin oraz uczniowie budowlanki.
Imprezę przygotowali i przeprowadzili: Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły PRO EUROPA, dyrekcja i nauczyciele wychowania fizycznego ZS nr5 i firma RADEA.
Młodzież wypełniająca aulę gromkimi oklaskami przywitała wchodzących gości.
Po przedstawieniu historii  zawodnika Piotra Gruszki od początku do końca kariery z sali zaczęły padać pytania: o grę w różnych klubach w Polsce i za granicą, o treningi ich przebieg i czas trwania, o najbardziej pamiętne mecze, o przyjaciół siatkarzy, o odczucia po wygranych i przegranych spotkaniach, o motywację do dalszych treningów. Uczniowie pytali również o: sposoby walki ze stresem podczas meczów, życie zawodników na kontraktach w różnych krajach, spotkania i przyjaźnie z zawodnikami Włoch czy Brazylii. Pan Piotr wyczerpująco odpowiadał na wszystkie pytania podkreślając zespołowy charakter gry w siatkówkę, determinację i ciężką pracę zawodników. Na koniec wystąpienia zaapelował do młodych ludzi o czynne uprawianie ruchu jako podstawę do zachowania sprawności , a obecnym na sali  dziewczynom – siatkarkom z Gimnazjum nr3 podał motto „Porażka bardziej motywuje do walki o zwycięstwo, niż samo zwycięstwo”.

Na pytania dotyczące gry w drużynie siatkówki, czasu i rodzaju treningów,  przyczyn uprawiania tego sportu, organizowania czasu wolnego podczas zawodów odpowiadali  panowie Siergiej i Kamil.
Wypowiedzi siatkarzy  uzupełniał pod kątem zdrowia i rozwoju fizjoterapeuta Radosław. W tle na ekranie uczestnicy mogli oglądać mecze w których brał udział Pan Piotr, wręczanie medali Reprezentacji Polski,  mecze drużyny BBTS z Panem Piotrem jako trenerem. Pierwsza część spotkania zakończyła się rozdzielaniem autografów na zdjęciach drużyny BBTS Bielsko i piłkach przyniesionych przez młodzież. Zawodnicy i fizjoterapeuta chętnie pozowali do zdjęć z młodzieżą.
Na sali gimnastycznej, gdzie widownią byli uczestnicy spotkania, Pan Piotr przy dużym wsparciu zawodników i fizjoterapeuty przeprowadził profesjonalny trening drużyny siatkarskiej młodziczek z Gimnazjum nr3 ( zespołu o znanych na terenie kraju osiągnięciach sportowych). Wśród gromkich braw goście opuścili mury szkoły.