czwartek, 11 września 2014

Projekt „Zawsze trzeźwy za kierownicą”

Od 18 sierpnia nasze stowarzyszenie realizuje projekt
„Zawsze trzeźwy za kierownicą”-współfinansowany przez Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy.

Zadanie polega na przeprowadzeniu szkoleń we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych w naszym mieście. Podczas dwugodzinnych zajęć około 300 uczniów w wieku od 16 do 19 lat ma okazję zapoznać się z prezentacją i brać udział w warsztatach dotyczących zachowań kierowcy po spożyciu alkoholu i innych środków odurzających.

Szkolenia składają się z dwóch części-prezentacji i warsztatów.
W czasie prezentacji uczniowie zyskują wiedzę na temat środków odurzających, ich wpływu na organizm człowieka  ze szczególnym uwzględnieniem oddziaływania na centralny układ nerwowy. Ilustracją jest ogromna ilość przykładów i krótkie filmiki przedstawiające zachowania kierowców pod wpływem środków odurzających w tym alkoholu. Podczas warsztatów młodzież wykorzystywała alko gogle(symulujące zachowanie pod wpływem środków odurzających) i odczytywała indywidualną zawartość alkoholu we krwi na podstawie diagramu Vena.

Na podstawie ankiet ewaluacyjnych można stwierdzić, że młodzież wysoko oceniła zarówno atrakcyjność zajęć jak i sposób prowadzenia przez Pana Zygmunta Zorgiela- pracownika Straży Miejskiej.