poniedziałek, 30 czerwca 2014

Projekt „Pokażę ci piękne miejsca”

Dzięki wsparciu finansowemu Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły PRO EUROPA młodzież uczestnicząca
w projekcie „Pokażę ci piękne miejsca” miała możliwość wyjazdu na wycieczkę do Parku Miniatur w Inwałdzie. Jest to jedyne miejsce, w którym możliwa jest podróż dookoła świata w ciągu jednego dnia.

Podczas wycieczki odbyły się zajęcia plastyczne, w trakcie których uczestnicy wykonali szkice najsławniejszych budowli. Podsumowaniem akcji było wykonanie albumu fotograficznego
z najciekawszymi  inicjatywami powstałymi podczas realizacji tego projektu. Wyjazd był okazją do poznania nowych miejsc, pogłębienia wiedzy historycznej. Przyczynił się w dużym stopniu do integracji uczestników projektu i wywołał najwięcej pozytywnych emocji.

Młodzież uczestnicząca w projekcie „Pokażę ci piękne miejsca” mogła aktywnie spędzić czas wolny od nauki szkolnej pod opieką wychowawców. Podczas realizacji zadania uczestnicy wzięli udział w zajęciach profilaktycznych, plastycznych, krajoznawczo – turystycznych i fotograficznych.