środa, 12 lutego 2014

Warsztaty „Siatkówka- mój sposób na życie”.

Zawodnik BBTS Bielsko –Biała  drużyny grającej w  Plus Lidze Jose Luis Gonzalez (Pepe) i fizjoterapeuta tej drużyny   Radosław Krowiak przeprowadzili  warsztaty „Siatkówka- mój sposób na życie”.   Uczestnikami była młodzież ZS nr 5 i Gimnazjum nr11. Pierwszą część stanowiła prelekcja o zawodowej grze w siatkówkę i  urazach sportowych oraz pracy sztabu szkoleniowego. W drugiej części Jose przeprowadził trening młodzieżowej sekcji siatkówki .

W drzwiach  wypełnionej auli  ZSnr5 pojawił się Hose (Pepe) ponad dwu metrowej wysokości młody, uśmiechnięty chłopak w towarzystwie fizjoterapeuty Radka i rozpoczęła się opowieść o jego drodze życiowej, o zawodowej siatkówce i o kontraktach w egzotycznych krajach. W tle wyświetlane były mecze siatkówki w których grał Pepe. Podkreślanym przez zawodnika elementem było zgranie drużyny i praca zespołowa.
O urazach podczas treningów i meczów oraz wypoczynku i przygotowaniach do gry opowiadał Radek. Młodzież z uwagą słuchała ich wypowiedzi  tym bardziej ,że Pepe mówił tylko po angielsku. Po prelekcji Pepe odpowiadał na pytania uczestników, pozował do zdjęć i rozdawał autografy. Potem na sali gimnastycznej przeprowadził trening dla sekcji siatkarskiej szkoły. Na koniec  zawodnicy rozegrali  jeden set ,sędziowany prze Radka z udziałem Pepe.  W nagrodę obie drużyny otrzymały bilety na mecz siatkarski ufundowane przez BBTS Bielsko- Biała, a kapitanowie dostali kalendarze z podpisami zawodników.  Pomysłodawcą tej ciekawej i pouczającej imprezy była firma RADEA, która jest w wykazie naszych przyjaciół. W działaniach organizacyjnych nasze stowarzyszenie znacząco wspierała Dyrekcja i Nauczyciele ZS nr 5.