sobota, 14 grudnia 2013

PRELEKCJA: „Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia”.

W dniu 11 grudnia 2013 roku, dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły „Pro-Europa”, w Zespole Szkół nr 5 w Tychach , młodzież spotkała się z przedstawicielami Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego „METIS” w Katowicach.

Przeprowadzili oni prelekcję na temat przestrzegania prawa. Młodzież z wielką uwagą wysłuchała wykładu i zapoznała się z  prezentacją multimedialną. W drugiej części spotkania, uczniowie zadawali pytania odnoszące się do takich kwestii jak np. konsekwencje nieprzestrzegania norm szkolnych. Była to jednocześnie okazja do przypomnienia uczniom  po raz kolejny dokumentów szkolnych określających podstawowe prawa i obowiązki, jak również regulujących podstawowe normy i zasady szkolne (status, program wychowawczy, program profilaktyczny, procedury szkolne, itp.)