poniedziałek, 28 października 2013

23 października 2013 r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta Tychy odbyła się konferencja „MEDIA-SZKOŁA-BIBLIOTEKA”

Organizatorami konferencji byli Zespół Szkół nr 2, Oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego i Sekcja Bibliotekarska ZNP w Tychach.
W programie konferencji znalazły się wystąpienia prof.  Janusz Morbitzera z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie pt.  „Edukacyjne wyzwania cyfrowego świata”,  Kariny Muchy koordynatora programowego akcji „Cała Polska czyta dzieciom” pt. „Neurodydaktyka a współczesne media – jak nie zgubić siebie i dzieci?”. Po tych wystąpieniach głos zabrała prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły PRO EUROPA Halina Figura-Krowiak, przedstawiciel sponsora konferencji.

W drugiej części konferencji wystąpili  Paweł Uherek, nauczyciel  Zespołu Szkół nr 2 w Tychach z wykładem  „Mowa, pismo, druk i wideo”. Marcin Malinowski przybliżył słuchaczom serwisy społecznościowe i nowoczesne technologie w bibliotekach szkolnych, a red. Jan Mazurkiewicz  z  tygodnika „Twoje Tychy” opowiadał o dziennikarzu w bibliotece.W ocenie uczestników konferencja była bardzo udanym wydarzeniem w środowisku oświatowym i bibliotekarskim naszego miasta.