wtorek, 9 kwietnia 2013

„Projekt Pamięć”

Otwarcie wystawy „Projekt Pamięć” w auli  Z S nr5 w Tychach.
Polska edycja została przygotowana dzięki współpracy The Memory Project Productions i Żydowskiego Muzeum Galicja.

„PROJEKT PAMIĘĆ”  składa się z trzech elementów: wystawy, której podstawą jest zestawienie dziewięciu portretów Kalmana i historia rodziny Jacobs, filmu dokumentalnego „ Odnaleźć Kalmana” ukazującego reakcję czterech generacji na doświadczenia Holokaustu i warsztatów plastycznych poświęconych odkrywaniu historii
i przywracaniu pamięci poprzez tworzenie portretów.

Dzięki Współpracy naszego Stowarzyszenia z Muzeum Galicja wystawę może oglądać młodzież szkół tyskich przez 10 dni.

Honorowymi gośćmi uroczystego otwarcia byli Krzysztof Kisielewski, więzień obozu koncentracyjnego, Włodzimierz Kac, Przewodniczący Wyznaniowej Gminy Żydowskiej
w Katowicach Kamila Dobrzańska, pracownik Muzeum Galicja, Lesław Kozak, zastępca Prezesa Oddziału ZNP w Tychach i dyrektorzy szkół tyskich. O oprawę artystyczną zadbali uczniowie Alicja Ciechimska i Adam Jeliński ze szkoły muzycznej oraz Dorota Szostecka z technikum. O symboliczne  przecięcie wstęgi został poproszony Włodzimierz Kac.