środa, 26 maja 2010

Zagrożenia alkoholowe

Szkolenie na temat zagrożeń spowodowanych spożywaniem alkoholu zostały przeprowadzone dnia 13 maja 2010, jako realizacja umowy nr SWZ. 3329 - 0099 /10  zawartej w dniu 19 kwietnia 2010  pomiędzy Wydziałem Spraw Społecznych UM Tychy a Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły PRO EUROPA.

Szkolenia są elementem działań podjętych przez Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2010. W dniu 11.05.2010 odbyło się szkolenie z psychologiem na temat przeciwdziałania skutkom spożywania alkoholu. Szkolenie to przeprowadziła specjalista psycholog zajmująca  się terapią osób uzależnionych od alkoholu. Wzięło w nim udział 48 uczniów, w dwóch grupach. Zajęcia w każdej grupie trwały dwie godziny. Dnia 21.05.2010 odbyło się szkolenie na temat zagrożeń wynikających z prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu, prowadzone przez policjanta reprezentującego Wydział Ruchu Drogowego Miejskiej Komendy Policji w Tychach. Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich, 53 osoby. W pierwszej części policjant prezentował zdjęcia zrobione podczas wypadków samochodowych spowodowanych przez pijanych kierowców oraz omawiał skutki tych wypadków. W drugiej części szkolenia uczniowie wypełniali ankietę „Pirat czy maruder”. Nauczyciel nadzorujący to szkolenie ( prezes stowarzyszenia) wybrał uczniów ochotników, którzy wykonali ćwiczenia z użyciem alkogogli ( przesypywanie fasoli z jednej szklanki do drugiej i przejscie po linii prostej wyznaczonej przez rozłożoną na ziemi skakance). Te zajecia spotkały sie z najwiekszym entuzjazmem wsród uczniów.